Sitked poisid ja tüdrukud proovivad täna rammu Maalehe maadlusturniiril


Sitked poisid ja tüdrukud proovivad täna rammu Maalehe maadlusturniiril
Foto: Kaspar Pokk

Sel nädalavahetusel toimuvad Paides E-piima spordihallis X Maalehe ja Maaspordikeskuse auhinnavõistlused vabamaadluses, kust omal ajal on tuult tiibadesse kogunud ka praegu MM võistlusi vallutav Epp Mäe.

Noortele mõeldud maadlusturniiril osaleb ligi 90 üle Eesti kokku tulnud poissi-tüdrukut, kes tavakohaselt laupäeval kehalistes katsetes osavust, jõudu ja vastupidavust proovivad ning pühapäeval üksteisega rammu katsuvad.

Kuigi vabamaadluse võistluseid toimub üle Eesti igal nädalal, siis kehalised katsed muudavad Maalehe maadlusturniiri ainulaadseks.

"Need, kes maadluses nii head pole, saavad end tõestada teisest küljest ning ka vastupidi," ütleb turniiri korraldaja, Toomas Tammik Maaspordikeskusest.

Nii nagu juba üheksa eelnevat korda, mõõdeti eile kaalukategooriate kaupa paremust lõuatõmbes, hoota kaugushüppes, joonejooksus, sillaringide tegemises ja nukuheites.

Täna algas aga maadlusturniir, kus selgitatakse välja iga kaalukategooria parim noor vabamaadleja. Enne finaali toimub ka meelelahutuslik kätelkõnnivõistlus.

Aastal 2010 Järvamaal Koerus peetud esimesel Maalehe ja Maaspordikeskuse võistlusel võis tõdeda, et Koerust on kujunemas Eesti maadluskeskus, sest maadlejaid ongi üldjuhul pärit maalt või väikelinnadest.

Järgmisel aastal peetud Maalehe teine maadlusturniir pani aluse aga praeguseni püsivale traditsioonilile, mis on lisaks Paidele ja Koerule toimunud ka Jõgeval, Väike-Maarjas ning Tartus.

Õhtul leiad toimunud võistlustest Maalehe veebist põhjaliku ülevaate.