Õie Tornius: asi võib lõppeda puhkusega Kökaril

 (1)
õie tornius
Foto: Bianca Mikovitš

Audru Keskkooli logopeed Õie Tornius on Ahvenamaal juba kolmandat aastat järjest. Esimene sõit siia aastal 2008 lõppes armumisega Kökari saaresse.

Nüüd ootab ta aina ja aina uut kohtumist selle paigaga, et ronida külalistemaja juures kivikünkale ja imetleda sealt avanevat vaadet.

"Just selle vaate pärast tulen ma siia. Võin imetleda lõputult merd ja kiviseid saarekesi selles," kinnitab Maalehe reisiseltsiline. "Erilise ilme annab vaatele päikeses sillerdav meri, aga pilt on lummav ka pilvise ilmaga."

"Ma sõidaksin ainult selle vaate pärast Ahvenamaale," tunnistab Tornius. "Ma ei tea veel, millega mu kiindumus lõpeb, aga võibolla sõidan ma ükskord ise laevaga Mariehamni ning sealt edasi siia ja jään mitmeks päevaks. Aga selleks pean ma leidma kaaslase, keda siinne kivine vaatepilt niisama lummab kui mindki."

Nn oma kivi oli Õie Torniusel juba lapsepõlves: kivi Saaremaal, millel said lapsed mängida. "Nüüd tundub see kivi hoopis väiksemana," hindab keskealine naine. "Aga tõenäoselt on asi rohkem minus kui kivis."