Tohoh! Ongi Ronaldo ise!


Ronaldo muuseum Madeiral Funchalis
Ronaldo muuseum Madeiral FunchalisFoto: Bianca Mikovitš

Üks uuemaid ka madeiralastele endile väga meeldiv koht on Funchalis Cristiano Ronaldo muuseum, kus on mõeldud välja efektne virtuaaltrikk, kus Ronaldo ise tuleb külastaja kõrvale seisma.

Muusuem asub üsna linnasüdames, kohe mere ääres ja on ägedat musta värvi. Maja ees on Madeiralt pärit Ronaldo pronkskuju, mis on siitsealt juba katsumisest läikima hakanud.

Muusuem ise koosneb suurest ruumist, kus on pandud välja auhindu, trofeesid, fännikirju, aumärke, staari jalkasaapaid ja muud säärast.
On ka värav, mille juures saab lisatud õpetuse järgi harjutada Ronaldo võimsat lööki värava ülaserva.

Kõige ägedamad eksponaadid on tema kuju, mille kõrvale saab seista ja endast pilti teha. Kohalikud, keda muuseumis olid palju, soovitasid tungivalt kujule ka musi anda.

See mure kaob tõelise tõmbenumbri juures, milleks on suur ekraan, kus Ronaldo triblab ja kui määratud kohale seista, siis tuleb inimese kõrvale ja võtab erinevaid poose. Nii saab endast udusevõitu foto, kus seisad kuulsusega justkui staadionil kõrvuti. Udusus ainult lisab realistlikust.
Teise ekraani juures saab teha endast foto mõne Ronaldo võidetud uhke trofeega.

Sissepääs muuseumisse, mille tegemisele jalkastaar ka ise kaasa aitas, maksab viis eurot ning iga seal väljaprinditud foto veel viis eurot lisaks.

Ronaldo on sünnimaal suure au sees - jalgpall on seal spordiala number 1 ja sel aastal anti ka kohalikule lennujaamale Ronaldo nimi.