FOTOD: Eesti parimad koduveinimeistrid on selgunud


FOTOD: Eesti parimad koduveinimeistrid on selgunud
Sven Arbert

4. juunil Haapsalu veinipäevade raames toimunud Maalehe koduveinikonkursil selgitati juba kuuendat korda välja aasta parim koduvein.

Finaali pääsenud veinimeistreid oli 17, veine kokku 24. Professionaalsetest veiniasjatundjatest koosnev žürii sai iga veini hindamisel jagada punkte ühest viieni, keskmine punktisumma andiski koha edetabelis. Parimate Eesti koduveinide pingerida:

1. Vaido Liivamägi aroonia-sõstra vein
2. Kristina Remmel jõhvika-mustika vein
3. Marius Mets õunavein sõstralehtedega

Oma hinnangu koduveinidele andis ka veinifestivali külalistest koosnev rahvažürii, kelle lemmikuks osutus Silva Tamsalu kibuvitsa-tšillikakao vein.

Maalehe koduveinikonkurss toimus juba kuuendat korda. Tänavu laekus uue rekordina erakordselt suur hulk „võistlejaid” – kokku 204 veini (eelmisel aastal 163). Kõige rohkem saadeti konkursile rabarberi-, lille- ja teiste ebatavaliste toorainete veine (38) ning õuna- ja õunapõhiseid veine (36).
Sel aastal kasvas ka veinimeistrite arv, mis varem on püsinud stabiilselt 60 ringis, seekord oli tegijaid 75.

Veine saadeti konkursile pea igast maakonnast. Endiselt on kõige rohkem tegijaid Tallinnas ja Harjumaal, jõuliselt kasvatas oma osalevate veinide hulka Pärnumaa. Uueks tulijaks osutus Järvamaa, kust varasematel aastatel osalejaid ei ole olnud, kuid tänavu laekus sealt lausa 9 veini. Tartu- ja Põlvamaa panid välja 8 veini, mis on veidi vähem kui varasematel aastatel. Ühtegi veini ei tulnud tänavu Hiiumaalt, Valgamaalt ja Ida-Virumaalt.