Kadri ja Uku on seigelnud umbes 50 riigis. Nad ei oskagi täpselt öelda, mitmes hostelis nad elu jooksul viibinud on, kuid kolmapäeval ilmsiks tulnud traagilise uudisega Riiast, kus illegaalselt peetud hostelis süttinud tulekahju nõudis kaheksa inimelu, meenus neile selle suure pingera viimasel real asuv majutusasutus. Võrdlusmomente on seejuures riikidest Ida- ja Lõuna-Euroopast kuni Aasia erinevate piirkondadeni.

Kadri ja Uku olid mullu suvel oma reisiga Ungarisse jõudnud, kui nad otsustasid augusti algul pandeemilise olukorra taaskordse tõusu eel igaks juhuks kodumaale naasta. Suund võetigi Eesti poole ja viimane vahepeatus oli just Riias.

Lätti jõudsid maailmarändurid kesköisel ajal. Juba järgmisel hommikul oli väljumas rong Eesti poole, seega tuli öö veeta Riias. Kuna öömaja oli vaja põhimõtteliselt vaid mõneks tunniks, siis majutuskohaga ootusi kõrgeks ei seatud.

Paar märkas majutuskohti vahendaval veebilehel kesklinna hostelit, mis oli eriti soodsa hinnaga: 9,5 euro eest lubati privaatset tuba kahele, hommikusöök hinnas. Tundus taskukohane. "Tagasivaadates  kui miski paistab liiga hea, et olla tõsi, on miskit ilmselt valesti," meenutavad nad.