Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit kuulutas 11. septembril välja konkursi 2023. aasta puitehitise leidmiseks. Algatuse eesmärgiks on leida ja tõsta esile hooneid, mille puhul on puidu kasutamine konstruktsioonis või välis- ja siseviimistluses toimunud arhitektuurses, tehnilises ja ehituslikus mõttes...

Statistikaameti andmetel eksporditi juunis kaupu 1,6 miljardi ja imporditi 1,9 miljardi euro eest. Võrreldes 2022. aasta sama kuuga vähenes kaupade eksport jooksevhindades 14% ja import 13%. Kaubavahetuse puudujääk juunis oli 271 miljonit eurot, mis on 33 miljonit eurot vähem kui aasta varem.

Krista Kaaver

Otsustades omale ehitada maja, siis soovitakse tihtilugu uude koju sisse kolida nii kiiresti kui võimalik. Mitte alati ei toimu aga ehitusprotsess loodetud kiirusega ning sissekolimiseks võib lõpuks kuluda rohkem kui aasta. Selleks, et unistus eramajast täituks kiiremini, langetab üha suurem hulk in...

Piret Lepik

Viimastel aastatel räägitakse Eestis üsna palju biotootmisest ja puidu rafineerimisest, et kehvemat puitu paremini väärindada ning lisandväärtust kasvatada. Kuid kas nende mõistete taga on ka käegakatsutav kasu tavainimesele?

Julia Piilmann

Stora Enso plaanib ümberkorraldusmeetmeid oma Euroopa tootmisüksustes, et parandada grupi pikaajalist konkurentsivõimet ja kasumlikkust strateegilistel kasvuturgudel. Nende meetmete hulka kuulub ka Lääne-Virumaal asuva Näpi saeveski sulgemise plaan, mis puudutab umbes 100 inimest.

Piret Lepik

Pole kaugel aeg, kui köögis kartuleid praadides niristame pannile saepurust tehtud õli, kandes samal ajal kasepuust tehtud põlle. Kui kõik hästi läheb, võib tooraine nende toodete valmistamiseks tulla siitsamast Ida-Virumaalt.

Mari Kartau