Maa korralisel hindamisel tuli välja, et loodusväärtusi hinnatakse sõnades, nende rahaline väärtus on siiski pigem negatiivne. Loodushüvede hindamise projekti raames astutakse aga samme selles suunas, et ka ökosüsteemi teenustele reaalne väärtus anda.

Ain Alvela

Sain hiljuti 18 korda rikkamaks. Ei, see polnud pärandus Nigeeriast ega altkäemaks puidutöösturitelt. Põhjuseks oli korraline maade hindamine, kodukrundi ametlik hind tõusis peaaegu et turuhinnani.

Mari Kartau
Aasta puitehitis 2022 — vaata nominente ja anna hääl oma lemmikule!  (22)
Hääletus kestab kuni 30. oktoobri südaööni!

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit korraldab juba 20. korda aasta puitehitise võistlust eesmärgiga tõsta esile uusi puitehitisi, mille puhul on kasutatud puitu parimal võimalikul viisil nii arhitektuurses, tehnilises kui ka ehituslikus mõttes. Anna hääl oma lemmikobjektile — hääletada saab 30. oktoo...

Kel on puuriit mullu soetatud, võib oma paarisajaeurost puuvaru vaadata täiesti uue pilguga: pea tuhat eurot õuel! Aasta tagasi tuli ühe ruumimeetri küttepuude eest tasuda keskmiselt 40–50 eurot, sel sügisel küsitakse sama koguse eest juba üle 100 euro, kohaletoomisega kuiv puu võib maksta ka 200 eu...

Ester Vaitmaa,
Kadri Sildmets,
Hele-Mai Kulleste

Kui rahastamisperioodi jooksul oli seni jagada keskeltläbi üks miljon eurot aastas, siis üleminekuperioodil, aastatel 2021–2022 tuli meetmesse raha juurde. Käimasoleva taotlusvooruga saab metsade hea käekäigu hüvanguks suunata rekordilised 2,3 miljonit eurot.

Mari Kartau,
Ain Alvela