Mõned karulauguga toidud on saanud lemmikuteks. Igal kevadel on minu menüüs eri variatsioonidega karulaugusupp ja -risoto.

Kaili Eerma

Vaikselt-vaikselt hakkab toidulauale lisanduma värskeid köögi- ja puuvilju. Tõeliselt küllusliku värske kraamini läheb veel aega. Aga et ka pisut väsinud paprika või pirn ahvatleks, tuleb neid kavalalt serveerida.

Pille Hermann

Igas okaspuu perekonnas on põhiliigist erineva okkavärvusega liike, enim on kollaseid, neile järgnevad sinakad, valged ja viimasena punased.

Targu Talita

Kevadsuvise hooaja saabumine soosib lisaks kevadisele suurpuhastusele ka terrassi värskendamist. Ehitus- ja aianduseksperdid jagavad kasulikke nippe, kuidas terrass suveks korda teha.

Gertrud Sild

Leiva kasulikest omadustest ja heast maitsest on räägitud palju. Siia tasuks ehk lisada veel seda, et leib on suurepärane algmaterjal ka magustoitudele.

Targu Talita

Sügisel hüppeliselt tõusnud energia hinnad on inimesi pannud kõrgete kuludega kütteallikatele otsima soodsamaid alternatiive. Järgmiseks küttehooajaks valmistudes tasuks kaaluda taastuvenergia lahendusi.

Gertrud Sild

Taevasinised meelespead on kevade lilled, mis võluvad oma haprusega. Heades tingimustes levib meelespea ehk lõosilm ( Myosotis) koguni nii hoogsalt, et saavutab umbrohu maine. Väidetavalt sünnib pehmet rohtset meelespead isegi toiduks tarvitada.

Jana Rand

Kaunis kevadine aeg rõõmustab meid päikesekiirte ja tärkava loodusega. Umbes 150 000 eestimaalasele on see aga keeruline aeg, kuna õitsevad taimed põhjustavad allergiat ja muid terviseprobleeme.

Maria Laanjärv

Tänapäeva kiire elutempo, infomüra ning väliste mõjurite tõttu on stress ja ärevus väga aktuaalne teema. Südameapteegi proviisor Iti-Ingris Sei annab nõu, kuidas end ise stressi ja ärevuse korral aidata ning millal pöörduda arsti poole.

Maria Laanjärv

Südamehaigused on üks peamisi surma põhjustajaid kogu maailmas. Südameapteegi proviisor Olesja Kuznetsova selgitab, kuidas mõjutab meie menüü südamehaiguste tekke riski, ning annab nõu, kuidas haigusi ennetada.

Maria Laanjärv

Lihavõtted on möödas ja munarestid tühjad. Nende abil võib aga lastele välja mõelda mängu, mis lapsed koolivaheajal nutiseadme tagant õue kevadisse loodusesse viib.

Teele Koppel

Eesti vanasõna ütleb, et ei sünni panna ilu patta ega kaunist katla. Aga mõnikord ikka sünnib küll. Mets- kassinaeris on üks selline imeline taim, mille õitest tehtud tee on justkui pisike värviime. See on rohekassinine nagu lõunamaa meri piltpostkaardil.

Kaie Sassi

Talveahistusest pääsenud kevadised salumetsad tunduvad võlumaana. Nagu nõiaväel ilmuv eripalgeline rohttaimestik näib suisa eksootiline välja. Üks vahva taim, mida sealt leida võib, on hammasjuur.

Tapio Vares