Õigel ajal ümber istutatud peenraroos juurdub ilusti ja õitseb rikkalikult. Pildil näitab oma uhket õit roos ‘Leo Ferre’.

Kui on tarvis roos ümber istutada, siis aprillikuu keskpaik on selleks just sobivaim aeg. Millise sordirühma roose ümber istutada tuleks ja kuidas seda õigesti teha, selgitab Rosmakori roosiaia peremees Mart Ojasalu.

Kristiina Viiron
RAHVAKALENDER | Künnipäev teeb kevadtööde otsa lahti

Ehkki aprilli keskpaigas on maa kohati veel üsna jahe ja niiske, tehti esimese künnivao tõmbamise rituaal siiski ära. Künnipäeva, 14. aprilli hommikul tuli tõusta eriti varakult ja esimese vao kündjat tavatseti töö õnnistamiseks kasta. Kündjale hüvituseks pakuti söögiks aga keedetud muna või seasaba...

Kohupiimapallid

Kui tänavu ei ole pasha tegemise soovi, võib selle asemel valmistada kohupiimakooke või küpsiseid. Enamasti seostub kohupiim magusaga, kuid kohupiimast saab teha ka maitsvaid soolaseid küpsetisi, kuhu lisatud sinki, juustu või köögivilju.

Pille Hermann
Kokku võib sobitada ajatatud oksi ning ka kunstlilli.

Kevadpühad lähenevad ja eeloleval pühapäeval on palmipuudepüha, mil lihavõteteni jääbki vaid nädal. Kui palmipuudepühaks tuuakse tuppa pajuoksad, siis kevadpühade tervitamiseks võib meisterdada seade.

Annela Nõmmik
Kudumine võib olla meelepärane, kuid sageli põhjustab peavalu esemete kokkuõmblemine. Külgede õmblemisel tuleks jälgida, et lõng tõmmatakse parasjagu nii pingule, et õmbluskohta näha ei jääks.

Mõnikord piisab väikesest kavalusest, et rõivaeseme eluiga pikendada. Vahel vajab pluus uusi nööpe või on tarvis teha seelik pikemaks või lühemaks, ning riideese saabki uue ilme.

Pille Hermann
Mesiniku kiired päevad kestavad maist kuni septembrini.

Viimasel ajal on tervishoiukriisi tõttu suurenenud huvi kanakasvatuse, aianduse, mesinduse jm toidutootmisega seotud tegevuste vastu. Mesilaste pidamine võib olla nii hobi kui ka põhitöö.

Evald Übi
Istutatuna võib frigotaim esialgu välja näha üsna äbarik. Olulised on tema juured.

Sotsiaalmeediasse ja internetipoodidesse tekivad igal kevadel kuulutused, kus müüakse maasikate frigotaimi. Mida see tähendab ja miks neid taimi tavapärastele kassetiistikutele eelistada?

Marju Reitsak