Eesti parimad hoidised on valitud - võitsid klassika ja erilisus

Maalehe hoidisekonkurss selgitas selgi aastal välja parimad hoidised. Hindamine toimus 22. septembril Maalehe toimetuses. Sel aastal andis žürii kõige rohkem punkte ja peaauhinna Mati Ehasalu saadetud maasika-vaarika-mustasõstramoosile. Selle puhas ja mahlakas marjamaitse võlus ehedusega, samuti oli...

Jana Rand
Kuidas teha vanadest teksapükstest moodne seelik

Kappi seisma jäänud teksapüksid saab kerge vaevaga muuta seelikuks. Kui pükste ülaosa istub hästi, aga püksisääred on näiteks kulunud või moest läinud lõikega, ei tasu väärt materjali prügikasti visata. Ka väiksema õmblemisoskusega inimene saab hakkama selle lihtsa taaskasutusprojektiga.

Elina Otstak
RAHVAKALENDER | Mihklipäev lõpetab tööde hooaja

Mihklipäev lõpetas vanadel aegadel suvise tööde hooaja ja sügistalv astus päriselt oma õigustesse. Põllutöödega oldi ühele poole saamas ja kari jäi nüüdsest sisse. Ka töövägi lõpetas oma töölepingud ja seda kõike tähistati pidudega. Nüüdsest hakati aega arvestama jõulude poole.

Poepitsiga taskurätt kiirendab nobedate näppude tööd

Üle-eelmises Targu Talitas kirjutasime heegeldatud pitsiga taskurättide valmistamisest. Kellele heegeldamine ei sobi, leiab kindlasti kaubandusest suurel hulgal erinevaid pitse. Siin on näpunäited, kuidas poepitse räti serva õmmelda.

Lia Bergmann
Neli geniaalset retsepti baklažaanist, suvikõrvitsast ja paprikast

On värskete suvikõrvitsate, baklažaanide ja paprikate aeg. Need maitserikkad viljad on kui loodud tervislike ja suupäraste eelroogade valmistamiseks. Ahjus küpsetatud baklažaanid või suvikõrvitsa tšipsid on just sellised trendikad eelroad, millega saate külalisi või pereliikmeid üllatada.

Kaili Eerma
Milliseid ravimatimi saab veel korjata?

Kui suvine soojus ja ere päike on asendunud tuules sahisevate värviliste lehtedega ning metsast võib leida mõnusaid seenenupse, hakkabki taimekorjaja aastaring lõpule jõudma. Siiski on loodusel meile veel palju pakkuda.

Kaie Sassi