Spordi- ja matkariided ning jalatsid vajavad sagedast puhastamist, mis omakorda kahjustab nende veekindlust ja ka väljanägemist. Seda on võimalik vältida, kui kasutada õigeid vahendeid.

Jana Rand

August on vähipüügi ja vähipidude aeg. Ehkki need sõralised on muutunud meil harulduseks ja delikatessiks, saab kalakasvanduste ja -kaupluste abiga siiski korraldada sõprade meeleheaks ühe eksklusiivse vähipeo.

Jana Rand

Suvelõpu aia kaunitarid astrid vajavad haigusevabaks kasvuks ja rohkeks õitsemiseks sobivaid kasvutingimusi. Vastasel korral võivad nad haigestuda või kiratsema jääda.

Targu Talita

Suvepuhkuse võib veeta suvilas, supelrannas või soojamaareisil, aga paljud inimesed planeerivad sellesse aasta magusaimasse aega hoopis koduremondi. K-rauta sisekujundaja Getrin Ruut annab seitse soovitust, mis aitavad teha viimistlusremonti kiirelt ja tõhusalt ning mõõduka aja- ja rahakuluga.

Annika Vilu

Selle šašlõki hea maitse peitub lihtsuses. Samas algab šašlõkiliha ettevalmistamine juba päev enne küpsetamist.

Kui šašlõkk, vorstikesed ja grill-liha hakkavad liialt ühekülgsed tunduma, pakkuge nende juurde veidi teistsuguseid lisandeid. Veidi rohkem taimetoitu ei tee kunagi paha. Retseptid on välja mõeldud vürtse tootvas firmas Santa Maria.

Targu Talita

Valget ja punast aasristikut leidub meie looduses väga laialdaselt. Nende õied ei ole aga mitte ainult tõelised putukamagnetid, vaid sisaldavad hulgaliselt organismile kasulikke aineid.

Thea Karin

Aias ja metsas saavad marjad järjest küpseks ning moositegu käib arvatavasti igas peres. Mõned eelistavad traditsioonilisi hoidiseid, kuid on ka neid, kellele meeldib katsetada midagi uut. Seetõttu avaldame valiku Maalehe hoidisekonkurssidel osalenud karusmarjahoidistest.

Jana Rand

Hoolitsemata jalad ei ole ainult koledad, vaid võivad peita ka terviseriske. Südameapteegi proviisor Mariana Džaniasvili selgitab, kuidas jalgade eest hoolt kanda, et need oleks kenad ja terved.

Maria Laanjärv

Tallinna Botaanikaaia korraldatud Taani üritustesarjas külastasid Eestit taanlased Thomas Askov ja Nina Fay Christensen, kes jätkusuutliku gastronoomia päeval tutvustasid botaanikaaias kasvavaid söödavaid taimi.

Thea Karin

Lihtsa õiekujuga erkkollaste neiusilmade lakkamatu kollane õitemeri tekitab ka pilvisel suvepäeval päikeselise tunde.

Jana Rand

Viimasel ajal on igapäevased olukorrad, kus vahetult enne lendu selgub, et see on tühistatud või edasi lükatud. Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) annab nõu, mida sellises olukorras ette võtta.

Britt-Heleen Kandimaa

Kui tualettruum lõhnab ebameeldivalt, võib selle põhjus olla probleemses kanalisatsioonis või ka inimeste hügieeniharjumustes. Lõhnadest saab vabaneda nii looduslike puhastusvahendite kui ka kodukeemiaga.

Krista Must

Ööviiulid ehk käokeeled on meie looduse ühed lummavamad orhideed. Just jaaniajaks puhkevad nende õhulised küünlad õide ja täidavad valged suveööd magusa aroomiga. Sedasi intensiivselt lõhnates meelitavad nad kohale ööliblikaid.

Tapio Vares