Õmblustöö ei pea alati olema väga keeruline, eriti siis, kui tegu on esemega, mida iga päev kasutatakse ja sageli välja vahetatakse. Selline praktiline ese on näiteks pajalapp.

Pille Hermann

Päästeameti varasem kogemus on näidanud, et külmakraadide kasvades kipub suurenema tulekahjude ja tules hukkunute arv. Selleks et õnnetusi ära hoida, soovitab päästeamet hoiduda ülekütmisest ja silmas pidada muidki ettevaatusabinõusid.

Päästeamet

Endale kuuluvate esmete märgistamine on vana traditsioon ja näitab asjade olulisust ning omaniku hoolivust. Kvaliteetse eseme väärtustamine on asjakohane ka tänapäeval, mil üritame tarbida vähem, kuid kvaliteetsemaid asju.

Pille Hermann

Kudumistööd alustades on oluline valida eseme jaoks õige materjal. Kuduma ei pea vaid villase lõngaga, kasutada võib ka nööri, paela, trikotaaži, niiti, iirisniiti, heiet, isegi kilekotiribasid.

Pille Hermann

Muskaatkõrvits püüab oma erkkollase või oranži viljalihaga pilke ka südatalvel. Kas seda iludust saaks koduaiaski kasvatada ja milliseid seemneid peaks valima?

Tiina Marjapuu

Vanad armsad sussid peavad veel hulk aega vastu, kui on läbi teinud värskenduskuuri ning kaunistuseks saanud tikitud lilled.

Marit Mäesaar

Vastlapäev (16. veebruar) lõpetas jõuludega alanud talvise lõbustusaja ja alustas suurt paastu, mis kestab lihavõttepühadeni. Vastlapäev on meie rahvakalendris üks populaarsemaid tähtpäevi, selle peamised traditsioonid on tänapäevani elavana püsinud.

Praegusel külmal talveajal pole eriti aiatöid, mis vajaksid kibekiiret tegemist. Just nüüd on aednikul aega plaani pidada ja uueks hooajaks valmistuda.

Tiina Marjapuu

Mõeldes väljendile “Ütle, milline on sinu sõber, ütlen, milline oled sina”, hakkasin kujutlema, millised lilled oleksid minu lähedasemad sõbrad. Nüüd ma siis meenutan külmal talveõhtul toredaid aegu nende sõpradega ja püüan leida nende vahel seoseid.

Marit Mäesaar

Kohrutamine on metallitöötlustehnika, kus plekk asetatakse pehmele materjalile ja erineva otsareljeefiga metallpulkade ehk täpitsate ja haamriga taotakse metallile soovitav vorm või muster.

Villu Baumann

Uue katuse paigaldamiseks ei pea ootama suve. Tänapäevaseid katusematerjale saab paigaldada aasta ringi, kas või südatalvel. Talvel katuse ehitamisel on isegi eeliseid.

Martin Paun