Porgand on üks populaarsemaid juurvilju. Nende söömine on kasulik tervisele, kasvatamine jätkusuutlik ja säilitamiseski pole midagi keerukat. Vähe sellest, porgandil on ka põnev ajalugu.

Marju Reitsak

Maalehe hoidisekonkursil osalejad on avastanud liharoogade või juustuvaagna meeldiva kaaslase tšatni. Sedasorti lisand annab piirituid võimalusi toorainete ja vürtside kasutamiseks ning maitsetega eksperimenteerimiseks.

Jana Rand

Jälle on käes aeg niiskete sügistuulte eest hubasesse kööki varjuda ja näiteks küpsetada midagi. See täidab ruumid mõnusate lõhnadega ning toekas pirukas sobib lauale nii argipäeval kui pidulikumal puhul.

Kaili Eerma

Suvikõrvitsad võivad olla nii ümmargused, kõverad kui ka kuuekandilised. Nende värvivarjundid võivad varieeruda mitmes toonis rohelisest valge- ja kollasetriibuliste ning träpsulisteni.

Thea Karin

„Eesti pusta on Matsalu,“ leidsin ma ühel augustipäeval, kui meid viidi Budapestist lõunasse, vaatama pealinnale lähimaid pustasid.

Tapio Vares

Kui mädarõigas oli endistel aegadel üks väheseid toidulauale vürtsikuse andjaid, siis tänapäeval on lemmikuks saanud tšilli, karri, vürtsköömned ja muudki idamaised maitseained.

Jana Rand

Kui tavalistest õuntest hoidiste valmistamine tundub liiga tavaline, proovige vahelduseks paradiisiõunu. Kõiki hästi välja tulnud hoidiseid ootame eeloleval nädalal, 19.–20. septembril Maalehe hoidisekonkursile.

Kaili Eerma

Vürtsika maitsega mädarõigas oli tuntud juba antiikajal. Seda tõendab Pompejis asuv seinamaal, millel on taime äratuntavalt kujutatud. Delphi oraaklile omistatakse ütlus: „Rediste väärtust kaalutakse hõbedas, mädarõigast kullas.“

Thea Karin

Kelle kass poleks vahel diivanit kratsinud, klaasi lauaservalt suure klirinaga alla lükanud või valesse kohta pissinud? Ikka kiputakse arvama, et kui loom käitub halvasti, tuleb teda ju karistada. Kuidas ta muidu õpib?

Sandra Müür

Vanasti usuti, et maja ümber istutatud pihlapuud võisid tõrjuda nõidust või lihtsalt naabrite pahasoovlikkust. Heaks õnneks kanti kaasas pihlakaoksakest ja usuti, et maja lähedale istutatud pihlakas kaitseb isegi pikselöögi eest.

Marju Reitsak

Omapärase maitsega apteegitilli ehk fenkolit võiks köögiviljaaias rohkem kasvatada. Tal on palju kasutusvõimalusi nii toiduks kui ravimtaimena. Taime on lihtne kasvatada ning kõik osad on söödavad. Peagi on käes aeg fenkol talvitama panna.

Targu Talita

Puidust rehad pole küll enam kõige levinumad, sest nende kõrval on olemas plastist variandid, kuid kellel need siiski alles on, teavad, et rehapulgad võivad aja jooksul murduda või kaduma minna.

Laura Jõgar