Magusalt lõhnava idahüatsindi (Hyacinthus orientalis) võib endale aastalõpu rõõmuks ise kasvatada, aga neid pakuvad jõululilledeks ka kauplused.

Targu Talita

Ingverit võib pidada ka jõulutaimeks, sest ta on asendamatu näiteks piparkoogimaitseaines ja annab hea maitse muudelelegi küpsetistele. Kui aga lisada seda jookidele, aitab vürtsikas ingver peletada külmatunnet.

Thea Karin

Tänavune sügis on soe ja võimaldab rahulikult teha ettevalmistusi talveks. Kel aiatehnika veel hooldamata, saab seda nüüd muretult teha.

Targu Talita

Põldkännak (Valerianella locusta) ehk rapuntsel on üks hästi külmakindel talvine salatitaim, millel kõrge raua- ja vitamiinisisaldus. Talvesalatiks sobib hästi ka aedportulak.

Thea Karin

Sibul on väärtuslik aedvili, kuid ka ravimtaim, millel on mitmeid tervendavaid omadusi. Temas sisaldub antibakteriaalseid aineid ning seega on sibul abiks külmetushaiguste, köha ja kurguvalu leevendamisel.

Thea Karin

Detsember 2022Maria ja Matthias K. Thuni järgi

Targu Talita

Suured ja väikesed paksud aedviljapannkoogid meelitavad sööma praetud toidu austajaid.

Targu Talita

Mitu aiapidajat on küsinud, kas lavendel tuleb samuti talveks katta nagu peenraroosid. Täpsustuseks olgu kohe öeldud, et jutt käib tähklavendlist (Lavandula angustifolia), teised liigid meil õues talve üle ei ela. Samuti soovitakse teada, kuidas oleks fuksiat õigem ületalve pidada.

Targu Talita

Novembri algul toimunud Eesti toiduainetööstuse nädalal pöörati suurt tähelepanu toidu kestlikule tootmisele, toiduraiskamise vähendamisele ja toidupakendite õigele sorteerimisele. Oleme hakanud pakendeid usinalt sorteerima, kuid kas teeme seda ikka õigesti?

Kärt Leppik

Sain kingituseks kena potiroosi, kuid paar nädalat hiljem ilmnes, et selle lehed hakkavad kattuma valkja kirmetisega. Lõikasin roosi pisut tagasi, kuid nüüdseks on kirmetis taas kohal. Mida peaksin tegema?

Targu Talita

Ehkki võid ostame harilikult ikka poest, tasub seda vahelduseks koduski teha. Tulemuseks on hoopis teistsuguse maitse ja konsistentsiga määre, mis pakub uudse maitseelamuse.

Laura Jõgar

Igihaljas kobarküüvits pakub oma kireva lehestikuga silmailu veel hilissügisel ja talvelgi. Eriti hästi sobivad nad rododendronite alla pinnakattetaimedeks.

Jana Rand

Sügisesed jahedad ilmad ja külmetushaigused käivad justkui käsikäes. Rahvakeeli külmetuseks kutsutavate viirushaiguste üheks levinuimaks sümptomiks on köha.

Katrin Jeeger