Hiired ja rotid on kõige levinumad närilised, keda tõrjutakse majapidamistes, ettevõtetes ja tööstustes. Nad saastavad toiduaineid, kahjustavad hoonete konstruktsioone ning kahjustavad inimeste ja koduloomade tervist. Terviseamet toob välja erinevad võimalused näriliste tõrjumiseks.
Äädika- ehk puuviljakärbsed ilmuvad meie koju tavaliselt suve lõpus ning nendest lahti saada tundub peaaegu võimatu. Siiski leidub paar nippi, mis muudavad sinu majapidamise täiesti kärbsevabaks.
Uus kooliaasta muudab igapäevarutiini, see on proovikivi nii lastele kui ka vanematele. Seetõttu tasub kõrva taha panna nippe, mis aitavad laste uneaega sügisese rütmiga kohandada.
Algajal viinamarjakasvatajal võib küsimusi olla palju. Millist hooldust vajavad viinapuud sügisel? Kas neid võiks istutada sügisel või pigem kevadel? Milliseid sorte tasuks kasvatada? Maaleht vastab ja annab nõu.
Kuna raha hoiustamine pangas on riiklikult tagatud, peetakse hoiuseid kõige turvalisemaks ja lihtsamaks viisiks oma raha kasvatamisel. Millest aga sõltub hoiuseintress, kuidas seda täpselt arvutatakse, millised plussid ja miinused on eri tüüpi hoiustel ning kuidas teenida liitintressi?
Aiataimede kastmiseks kuumadel suvepäevadel tasub kasutada vihmavett – seega tuleb valmis olla vihmavee kogumiseks ning leida lahendused, kuidas seda kõige otstarbekamalt teha.
Teadlasi üle maailma huvitab, miks näib, et sääsed eelistavad mõnda inimest rohkem kui teisi. Nüüd on vastus teada.
Häid ideid kalapüügiks veekogusid valides saab kalastuskaarti ostma minnes, sest seal on kirjas kõik jõed, kus kalastuskaarti on püügiks vaja. Enne kalaleminekut on vaja ka harrastuspüügiõigust. Mõlemat saab osta saidilt www.kalaluba.ee ning seal on kirjas ka kalastuseeskirjad.
Sääsed ja suvi. Mida teha, et maakodus ei tuleks sääseuputust?
Sääsetõrjevahendit kasuta viimasel võimalusel!Putukateadlane ja loodusfotograaf Urmas Tartes selgitab, kuidas võib suvel tulla sääseuputus ja mida teha, et sääskedega oleks talutav elada.
Saunanaiste jaaniaja soovitused: milline viht aitab sääskede vastu ja milline lisab meestele väge? (5)
Palderjan, münt, punane ristik, naat, angervaks, mustsõstar, kirsipuu: kõik need kõlbavad jaaniajal saunaviha sisse panna. Nii soovitavad Eestimaa hinnatud saunanaised Eda Veeroja, Helen Moppel ja Hipe Rohila, lisades ka parimad päevad vihtade valmistamiseks.
Kui olete nende inimeste seast, kellel lainetav meri või loksutav bussi- ja autosõit kutsub esile merehaiguse ehk iivelduse, siis tuleb kasuks, kui teada nippe, mida kogenud meresõitjad tormiste oludega toime tulemiseks kasutavad.
Piparmündil on lisaks erilisele lõhnale palju kasulikke omadusi. Ta on meelte ja tunnete taim, mis hoiab tervist ning aitab tuua ellu armastust ja jõukust.
Sääskede kohta levib palju arvamusi, millest osa on tõesed, teised jällegi mitte. Esitasime väited sääseekspert Urmas Tartesele ja tulemused on üllatavad.
Kevadel saavad toataimed sisse uue kasvuhoo. Paljud neist vajavad ümberistutamist, kuid mõnele piisab ka väetisega turgutamisest.
Värviga kaetud seinad on trendikad ning kaasaegsetes interjöörides paneel- ja liistuseinte kõrval üks sagedasti kasutatav lahendus. Värvitud seinad on tapeedi mõneks ajaks varju jätnud ning remontijad võivad rõõmustada, sest värv on soodne ja värvimine pea igaühele jõukohane.
Puhas puutuhk on aias tänuväärne abiline. Ometi tuleb teada, kuidas seda kasutada, vastasel juhul võib taimed kiduma panna või hoopis ära tappa.
Eestlastest reisihuviliste seas on viimastel aastatel väga populaarne sihtkoht olnud Indoneesia saar Bali. Samas tasuks lähemalt uurida ka arhipelaagi suurimat saart Jaavat.
„Niiskest põletismaterjalist hoolimata tekib tossu vähe.“ Aedniku nipid kevadiseks risupõletamiseks (7)
Ühes korralikus aias sigineb paratamatult igasuguseid jäätmeid. Kui rohtsed värgid lähevad kompostiks, siis okstega on natuke keerulisem.
Kui ebatsuugadest on ilmselt kuulnud paljud, siis tsuugadest teatakse hoopis vähem. Tsuugad on meie maal jäänud ikka veel võrdlemisi haruldaseks, ehkki kanada tsuugat (Tsuga canadensis) on Eestis kasvatatud juba üle sajandi.
Keemilised taimekaitsevahendid koduaias: võimalusel vältida, kuid kasutamisel käituda teadlikult (2)
Koduaias taimi kasvatades on soovitatav kasutada looduslikke toimeaineid sisaldavaid taimekaitsepreparaate. Vaatamata sellele heale soovitusele, ei ole keemiline taimekaitse ainult suurtootmise pärusmaa, vaid on kasutusel ka koduaedades.
Kevad on kohe käes ja lindudel algamas pesitsusaeg. Inimkaaslevad linnud hoiavad ikka inimeste ligi ning ka oma pesad ehitatakse sageli inimeste elupaikade lähedale, nii et neist majaomanikele tüli tõuseb. Selle ennetamiseks tasub juba varakult valmis olla.
Aed ei ole ainuüksi taimede kasvatamise paik, aed on eluruum ja peaks koos siseruumidega moodustama terviku, olles siseruumide pikenduseks.
„Elamise ümbrus on nagu sigadel üles küntud!“ Aiapidaja on püsti hädas mugulaid hävitava kahjuriga (9)
Pöördun teie poole murega, sest meid kiusavad maipõrnika tõugud. Eelmisel paaril-kolmel aastal hakkasin aias märkama tõngutud auke. Asi läks aga hulluks eelmisel kevadel.
Tegin ühe väikese öökulli ja lisaks lõbusale väljanägemisele saab tema ülesandeks olla autos niiskusevalvur.
Inglitrompetit peetakse eksootiliseks ja pirtsakaks taimeks. Kas tema paljundamine võiks ka kodustes tingimustes õnnestuda ja millal oleks selleks parim aeg?
„Minu autoga seda ei juhtu!“ arvab enamik Eesti autojuhte enesekindlalt ja jätab oma neljarattalise sõbra rahulikult 15–20 külmakraadi kätte. Tõehetk saabub kiirel hommikul, kui selgub, et auto ei ilmuta külma tõttu üldse elumärke.
Paari lihtsat nippi arvestades ja kasutades olen oma külmkapi organiseerinud nii, et selle korrastamine, toiduainete kättesaamine ja kasutamine on palju lihtsam, kirjutab elukutseline korrastaja ja produktiivsuskonsultant Marie Pärkma.
Üldiselt peetakse tõlvlehikut (Spathiphyllum) vähenõudlikuks toataimeks, mis rõõmustab ilusate valgete õitega. Kui aga taim ei õitse, võib olla see märguandeks, et tingimused kasvukohas pole talle sobilikud.
Sain selle armastust, usaldust ja ühiseid aastaid sümboliseeriva kimbu kingituseks oma kallilt kaasalt. Lõikelilled säilivad vaasis värskena nädala. Tundsin, et paar nädalat neid vapustavaid õisi on minu jaoks vähe ja otsustasin taimed kuivatada. Nii säilib see bukett nüüd igavesti.