Rabarberiveini on ilmselt juba väga paljud teha proovinud ja tooraine uudsusega enam väga laineid ei löö. Nüüd oleks aeg minna tehnikatega edasi ja teha kevadisest rabarberist hoopis siidrit või vahuveini.

Targu Talita

Kevad on käes ja pakub juba esimesi ande. Poelettidele ilmuvad sparglid, aknalaual sirgub spinat ja õige pea saab maitsta ka esimesi rabarbereid. Talvistest tummistest toitudest on juba küllalt, nüüd tahaks proovida midagi kergemat ja katsetada uusi retsepte.

Spargelkapsa ehk brokoli tervislikkusest on räägitud legende. Tõepoolest, juba 100 g brokoli söömisel saame kätte vajaliku päevase C-vitamiini koguse.

Targu Talita

Hautatud kalaroad on mahlased ja maitsvad ning nende valmistamine ei võta kaua aega. Hautisteks sobib nii värske, külmutatud kui ka soolakala. Värske kala puudust leevendavad nahata külmutatud kalafileed, mis suure veesisalduse tõttu sobivadki enam hautatud vormiroaks kui praadimiseks.

Targu Talita

Paari viimase aastaga on meil tekkinud mitmeid Ukraina söögikohti, kus vaprad sõja jalust põgenenud ukrainlased omakandi toite pakuvad. Slaavi köök on meile tuttav juba sajandeid ja ehkki vahepeal oleme vaimustunud küll Aasia, küll Itaalia köögist, on slaavi toitudes midagi meile väga omast.

Jana Rand

Külmal ajal on mõnus mugavustoit lihapallid, mis valmivad ruttu ning saavad särtsu erinevatest vürtsidest. Neid võib serveerida meelepärase kastmega või ilma. Lisandiks sobib näiteks rootslaste kombel pakkuda mõnusat kooslust kartulipüreest ja pohlamoosist.

Kaili Eerma