Insuliiniresistentsus on sageli varjatud oht, mis võib aastate jooksul jääda märkamatuks, kuid samal ajal kahjustada kehas erinevaid süsteeme. Seda seisundit seostatakse suurel määral rasvumise, kõrge vererõhu, kolesterooliprobleemide, ärevuse, viljatuse, osteoporoosi ja isegi vähi ning ajuhaigusteg...
Nahk on keha suurim organ, mille ülesandeks on muu hulgas organismi väliste keskkonnamõjurite eest kaitsta. Terve nahk on sile, elastne ja väga vastupidav.
Paljudes peredes nähakse lemmiklooma täieõigusliku pereliikmena. Ja tihti ei hõiva kassid või koerad kohta mitte ainult meie südames, vaid ka voodis. Ehkki mõte oma lemmik öösiti kaissu haarata näib ahvatlev, peaksime sel juhul tavalisest rohkem tähelepanu pöörama hügieenile.
Arvatakse, et see tülikas ja diskreetne mure on vähestel, kuid tegelikult on hemorroididega hädas olnud iga teine üle 30-aastane inimene. Tegu on levinud elustiilivaevusega, mille teket soodustavad eri tegurid.
Maohaavandite peamine sümptom on valu ülakõhus, mis tekib kohe pärast söömist, sest mao kaitsekiht on saanud kahjustada. Valu ja ebamugavusttunnet saab aga leevendada mitmel viisil.
Haigus ei hüüa tulles: ravimeid võib vaja minna ka puhkusel olles
Mida võiks sisaldada reisiapteek?Eestimaa suve juurde kuuluvad paraku ka tüütud putukad, kelle hammustused ja torked on ebameeldivad, kuid teinekord võivad tekitada ka eluohtlikke seisundeid.
Me kõik puutume elu jooksul haavadega kokku – lõikame näppu, kukume põlve katki. Ära hoida on neid raske, kuid saame teha kõik selleks, et haavad kiiremini paraneksid ega tekiks tüsistusi.
Olen mures oma lapse pärast. Nimelt lendas talle üks päev tuppa nahkhiir ja poiss toimetas looma paljaste kätega majast välja. Hiljem ütles, et nahkhiir hammustas teda. Kas Eesti nahkhiired võivad kanda inimestele ohtlikke viirusi, uurib Maalehe lugeja.
Viimase saja aasta jooksul on nahavähist saanud valgete inimeste seas võimas, kuid vähetuntud epideemia. Eestiski on see üks enimlevinud vähiliike, aastas diagnoositakse 1300 esmast juhtu, millest 200 on kõige raskema tüübi ehk melanoomi juhud.
Seni on arvatud, et vererõhku aitavad kõige paremini langetada just aeroobsed harjutused. Hiljutised uuringud näitavad, et haiguse ennetamiseks tuleks kasutada hoopis teist laadi füüsilist tegevust.
Mõnedes purgiõlledes kasutatakse keemilist ühendit, mis suures koguses organismi sattudes mõjub naissuguhormoonina ja võib tekitada tõsiseid hädasid. Mõistlikul määral purgiõlut tarbides pole muretsemiseks siiski põhjust.
Suvi ongi ju pidevaks grillimiseks? Janu korral haaran kohe maitsevee või õlle? Tervise Arengu Instituut murrab kaks suvist müüti.
Hüperhidroos ehk liighigistamine on seisund, mis võib tihti põhjustada piinlikkust ja ebamugavustunnet. See tähendab, et higistate rohkem, kui teie keha temperatuuri reguleerimiseks vajab. Tänapäeval on selle haiguse vastu võitlemiseks mitu moodust.
Kogu aasta vältel vuravad mööda Eestit ringi kolm mammograafiabussi, mida külastades on naistel võimalik osaleda rinnavähi sõeluuringul. Tänu bussidele pääsevad uuringule ka need, kes muidu võib-olla ei saakski sõeluuringus osaleda.
Eesnäärmevähki on keeruline avastada: lisaks sellele, et erinevatel inimestel on eesnäärmevähi sümptomid erinevad, pole paljudel meestel sümptomeid üldse. Vähi varajaseks avastamiseks tuleks jälgida ka väiksemaid muutusi kehas.
HEA TEADA | Mis peitub lühendite UV ja SPF taga ning kuidas end päikese ohtliku mõju eest kaitsta? (14)
Soe suvekuumus viib üha rohkem inimesi päikese kätte ja ka päevitama. Proviisor selgitab, mida tähendavad mõisted UV ja SPF, nendele järgnevad indeksid ja numbrid ning kuidas end päikese ohtliku mõju eest kaitsta.
Uriinipidamatuse all kannatab üks naine kümnest. Kust saada nõu ja abi?
Maalehe Eakate Festival 2024Teadaolevalt kogeb 50% naistest ning iga neljas mees elu jooksul lühiajalist uriinipidamatust. Uriinipidamatuse puhul on tegemist kogu maailmas laialt levinud ja kasvava probleemiga, Eestis arvatakse olevat 100 000 kuni 120 000 inimest, kellel esineb suuremal või vähemal määral uriinipidamatust.
Jalaprobleemid on ennetatavad: abivahendid labajalgadele ja varvastele
Maalehe Eakate Festival 2024Jalad kannavad meid läbi elu ja seega on äärmiselt oluline, et hoolitseksime nende eest korralikult. Kahjuks kipub aga just jalatervis jääma sageli tahaplaanile, mistõttu võivad tekkida erinevad terviseprobleemid.
Hoolimata vanusest, on Eesti naiste suurimad tervisealased hirmud seotud stressi, ülekoormuse, ülekaalu ja kasvajatega, selgub SYNLABi korraldatud uuringust. Samas ilmnevad naiste eri eluetappides terviseprobleemid, millest annavad märku teatud sümptomid.
Enamik inimesi veedab päevas tunde ekraani taga. Kuigi me teame, et see tegevus kahjustab silmi, unustame tihti sellele piisavalt tähelepanu pöörata.
Eestis ravikindlustatu saab vajaminevat arstiabi ajutiselt ka mõnes teises Euroopa riigis viibides. Selleks tuleks reisile minnes alati kaasa võtta isiklik Euroopa ravikindlustuskaart.
Silmade kriipivat kuivustunnet võivad põhjustada väga erinevad asjad: liigne ekraanide vaatamine, vale valgustus, kuiv õhk ning isegi mõned ravimid.
Mis juhtudel võiks pöörduda perearsti poole ja kuidas saame ise kaasa aidata, et suhtlus perearstikeskusega oleks ladus ning saaksime nõu ja ravi?
Menopaus ehk naise viljaka perioodi lõpp saabub enamasti 45.–55. eluaasta vahel ning sellega võivad kaasneda üsna ebameeldivad sümptomid. Õnneks on ka abinõusid, kuidas neid leevendada.
Viiruste hooaeg on täies hoos, kuid samal ajal ringleb külmetushaiguste ümber mitmeid uskumusi. Igas peres on omad meetodid, kuidas haigestumise sümptomeid leevendada. Kas neil on ka teaduslikku tõestust?
Krooniline liigesepõletik ehk reumatoidartriit on krooniline põletikuline haigus, mis paneb immuunsüsteemi liigeseid ründama. Kui seda õigesti ei ravita, võib haigus valu ja liigeste hävinemise tõttu liikumisvõimet suuresti vähendada.
Kaunviljad on iidsetest aegadest tuntud kui kõrge toiteväärtusega toiduaine, mis pealekauba säilisid hästi, nii et kuivatatud ube, herneid ja läätsi sai kaasa võtta ka pikkadele reisidele.
Diagnoosi saamise järgselt lähtutakse haiguse ravimisel sageli standardsetest juhistest, mis määravad ravimi. Teatud ravimite lagundamisel organismis mängib aga olulist rolli farmakogeneetika, sest inimesed reageerivad samale ravimile ning annusele erinevalt.
Väsimusel võib olla mitmeid põhjuseid ning see võib viia tervisemuredeni. Kuidas ära tunda, kas tegu on ajutise väsimusega või probleemiga, mis nõuab sekkumist?