Kultuurmustikad

Kultuurmustikad on endiselt meie koduaedade hitt, kuid paljud mustikapõõsa omanikud kurdavad saagikuse vähesuse üle. Millised võivad olla põhjused?

Marju Reitsak
Oma aia maasikad on parimad!

Maasikataimede kasvatamine on ka kitsukestes tingimustes võimalik isegi nii, et marjad valmivad enne Eesti maasikate turuletulekut. Selleks tuleb varase valmimisega sortide seast leida endale sobiv.

Marju Reitsak
Herned

Aedhernes on kõigi lemmik. Tüütud herneussid võivad aga kogu rõõmu rikkuda. Koduaias pole kohe tarvis mürgi järele haarata, paari nippi teades saab hernemähkuri niisamagi taimest eemal hoida.

Marju Reitsak
Veidi veninud tomatitaimed

Kui tomatitaimedel on ettekasvatusajal olnud liiga vähe valgust ja kasvuruumi ning kui toatemperatuur on olnud nende jaoks liiga kõrge, venivad taimed välja ja on hapra väljanägemisega. Mida siis teha? Kas taimede kasvatamiseks kulutatud vaev on olnud asjatu ja need ei kõlba kuhugi?

Eva Luigas
Sõstra-kublatäi kahjustus

Enne veel kui sõstrad värvuvad, võib põõsail märgata siin-seal punaseks ja kummaliselt kipra tõmbunud lehti, mille alaküljel tegutsevad väikesed rohekad putukad. Tegemist on sõstra-kublatäiga ja tema kahjustusega.

Maakodu
Kasvuhoone on meie kliimas lausa hädavajalik.

Kasvuhoone võiks aednikku ideaalis abistada ja rõõmustada aastaid, seetõttu on ka selle ostmisel mõistlik teha valik pigem kvaliteeti, oma vajadusi ja rajatise vastupidavust silmas pidades ning arvestada ka sellest tulenevalt juba pisut suurema kulutusega.

Marju Reitsak