Vihm aitab kõigil looduses kasvavatel taimedel elus püsida ja õnneks vähendab märkimisväärselt ka aedniku vaeva. Aednik läheb mõnel juhul aga hoopis vihmale appi ja haarab kastekannu. Kas selline käitumine pole raiskav ja mõttetu?

Marju Reitsak

Võõrasemade (Viola x wittrockiana) armsalt vanaaegse välimusega õied rõõmustavad meid esimeste väljaistutavate suvelilledena. Taim talub hästi pisikest öökülma ja seetõttu võib teda õue viia varem, kui teisi populaarseid suvelilleliike.

Marju Reitsak

Kasvuhoone võiks aednikku ideaalis abistada ja rõõmustada aastaid, seetõttu on ka selle ostmisel mõistlik teha valik pigem kvaliteeti, oma vajadusi ja rajatise vastupidavust silmas pidades ning arvestada ka sellest tulenevalt juba pisut suurema kulutusega.

Maakodu

Kuigi kaunid gladioolid kasvavad meie kliimas võrdlemisi hästi, on nad külmaõrnad. Nende ületalve peenras hoidmisega ei maksa eksperimenteerida, see on neile kindel hukk. Ületalve tuleb gladioolide mugulsibulaid hoida sisetingimustes.

Maakodu

Ennemuiste, kui inimesed polnud veel paiksed, võeti mullast kõik, mis võtta andis, ja koliti siis elamine mujale – uus osmik püsti ja selle ümber ka kapsamaa. Need ajad on ammuilma möödas ja kes on kord end muga­vasti sisse sättinud, seisab hea ka aiamaa eest.

Pille Hermann

Kultuurmustikad on endiselt meie koduaedade hitt, kuid paljud mustikapõõsa omanikud kurdavad saagikuse vähesuse üle. Millised võivad olla põhjused?

Marju Reitsak