Pojengipungad eritavad magusat nestet ja see meelitab sipelgad kohale.

Mida teha, kui sipelgad tungivad üha enam kasvuhoonetesse, peenardesse ja kõnniteeplaatide vahele, kuid kemikaale koduaias kasutada ei tahaks? Õnneks leidub piisavalt ka keskkonnahoidlikke võtteid, millega oma aed ründajatelt tagasi võita.

Pille Hermann
Sõstra-kublatäi kahjustus

Enne veel kui sõstrad värvuvad, võib põõsail märgata siin-seal punaseks ja kummaliselt kipra tõmbunud lehti, mille alaküljel tegutsevad väikesed rohekad putukad. Tegemist on sõstra-kublatäiga ja tema kahjustusega.

Maakodu
Kollased võõrasemad lähevad kõige paremini kaubaks.
Kuidas tuleb hoolitseda võõrasema eest, et õisi jätkuks ja taim ei veniks?
Miks just see taim on meil kõige populaarsem kevadlill?

Võõrasemade (Viola x wittrockiana) armsalt vanaaegse välimusega õied rõõmustavad meid esimeste väljaistutavate suvelilledena. Taim talub hästi pisikest öökülma ja seetõttu võib teda õue viia varem, kui teisi populaarseid suvelilleliike.

Marju Reitsak
Jõulutäht

Jõulutäht vajab mõõdukat kastmist. See taim on liigniiskuse vastu väga tundlik ega talu seda, kui vesi koguneb tema juurte ümber. Liigkastmine mõjub talle laastavalt ja taim võib kõik lehed maha lasta. Parim kastmisaeg on siis, kui muld on suhteliselt kuiv, aga ka mitte liiga läbi kuivanud. Kastke k...

Marju Reitsak
Lopsakad valged sireliõied lisavad aeda romantikat.

Sirelite õiteilu ja iseloomulikku lõhna saab nautida meil kevade lõpus ja suve alguses. Paljud aednikud usuvad, et just see aeg ongi kogu aasta jooksul kõige kaunim. Õnneks on võimalik seda ilusat aega pikendada.

Marju Reitsak
Jaapani enelas 'Japanese Dwarf' õitevahus.

Väikese aia omanik, kes on nakatunud aianduspisikuga ja tahaks näha oma aias üha uusi liike, võib rõõmustada selle üle, et taimeriigis on ühel ja samal liigil nii suured kui ka väikesed sugulased. Kääbuskasvulised sordid on saadud aretajate pika töö tulemusena.

Kersti Rannamäe
Aed peab olema selline, et kõik oleks rõõmsad.

Koer on inimese parim sõber ja rõõmuga on ta teie kaaslane ka aias toimetades. Ometi võib kallis lemmikloom aeda kahjustada ja aedki võib koerale ohtlik olla. Mida siis teha, et kõik hoolealused, nii taimed kui loomad, ennast hästi tunneksid?

Eneli Niinepuu