Jõulutäht vajab mõõdukat kastmist. See taim on liigniiskuse vastu väga tundlik ega talu seda, kui vesi koguneb tema juurte ümber. Liigkastmine mõjub talle laastavalt ja taim võib kõik lehed maha lasta. Parim kastmisaeg on siis, kui muld on suhteliselt kuiv, aga ka mitte liiga läbi kuivanud. Kastke k...

Marju Reitsak

Sirelite õiteilu ja iseloomulikku lõhna saab nautida meil kevade lõpus ja suve alguses. Paljud aednikud usuvad, et just see aeg ongi kogu aasta jooksul kõige kaunim. Õnneks on võimalik seda ilusat aega pikendada.

Marju Reitsak

Väikese aia omanik, kes on nakatunud aianduspisikuga ja tahaks näha oma aias üha uusi liike, võib rõõmustada selle üle, et taimeriigis on ühel ja samal liigil nii suured kui ka väikesed sugulased. Kääbuskasvulised sordid on saadud aretajate pika töö tulemusena.

Kersti Rannamäe

Koer on inimese parim sõber ja rõõmuga on ta teie kaaslane ka aias toimetades. Ometi võib kallis lemmikloom aeda kahjustada ja aedki võib koerale ohtlik olla. Mida siis teha, et kõik hoolealused, nii taimed kui loomad, ennast hästi tunneksid?

Eneli Niinepuu

Käimas on aedniku kevadiste tööde hooaeg. Tähelepanuta ei tohiks jätta ka maasikapeenart, sest õige kevadine hooldus tagab hea saagi suvel.

Liisi Veske

Kevadistest sibullilledest osa juba õitseb, osa on kohe õide puhkemas. Aga ka suvel õitseb mitmeid sibullilli, kes pärinevad troopikast või lähistroopikast ja talviseid külmakraade ei talu.

Tiia Jaanus

Meile meeldib juua kodust sõstramahla ja pühapäevaseid pannkooke nautida tikrimoosiga. Selleks et marjasaak oleks rikkalik, on tarvis terveid ja hästi hooldatud põõsaid.

Liisi Veske

Kui aastakümneid tagasi pidas nii mõnigi musta sõstart liiga teravamaitseliseks marjaks, siis nüüdisajal on aina rohkem valida ka maheda mekiga sorte.

Väino Eskla

Siidpööris (Miscanthus) on üks kena nimega taim. Tema pöörised on tõesti siidja helgiga ja küütlevad sügiseses tuules kaunilt vastu.

Aarne Kähr

Kuivatamine on ravimtaimede hoiustamisel üks tähtsamaid etappe, paraku tehakse siin kõige rohkem vigu, mille tagajärjel kvaliteet väga palju langeb.

Tiiu Väinsaar

Koduaed on nagu apteek: kas teadsite, et tüütu levija mädarõigas aitab hästi neid, kel süda ja kopsud nõrgad, ilus õitseja harilik altee aga vaigistab peavalu.

Tiiu Väinsaar