Sisuturundus
Aasta põllumees, Ferdi Sannamehe „Külvaja” kuju, koopia

Maaleht ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda korraldavad 19. aastat konkurssi „Aasta põllumees”. Tunnustatakse neid, tänu kellele jõuab meie lauale kodumaine toit. Soov on esile tõsta uuendusmeelseid, keskkonnateadlikke ja edasipürgivaid põllumehi.

Irmeli Karja
Sisuturundus
Sisuturundus
Bayer – pikaajaline kogemus, teadmised ja professionaalsu

Bayer on üle 150-aastase ajalooga uuenduslik ettevõte, mille peamised tegevusvaldkonnad on tervishoid ja põllumajandus. Oma uuenduslike toodetega leitakse lahendusi tänapäeva suurematele väljakutsetele. Üha suureneval ja vananeval maailma rahvastikul on vaja paremat tervishoidu ning piisavat toiduva...

Sisuturundus
Sisuturundus
Ligi veerand sajandit loomasööda müügikogemust

Eesti firma TeknEst alustas 90ndatel oma tegevust söödavalmistus-, farmi- ja sigalaseadmete müügiga. Kohalikul turul ollakse nüüdseks tegutsenud juba peaaegu 20 aastat. Tänaseks on aga TeknEst seadnud oma tegutsemisfookuse täielikult uuele suunale: tegeletakse farmiseadmete, loomade jälgimisseadmete...

Tehnoloogiline täppisteadus traditsioonilise majandusharu rakenduses

Tarkvaralahenduste ja tööstusautomaatika arenemisel on igati ootuspärane, et need jõuavad ühel või teisel viisil kõikidesse töövaldkondadesse, parandades märkimisväärselt tööprotsesside ajakulu ja efektiivsust. IoT (internet of things) lahendused on suutnud viia traditsioonilise majandusharu – põllu...

Sisuturundus
Sisuturundus
Traditsioonid ja kvaliteetne tooraine käsikäes

Eesti toit peegeldab kõige rohkem siinset puhast loodust ning toidu nägu on läbi aegade kujundanud elanike peamised tegevusalad: põllundus ja karjakasvatus. Praegu on toiduainetööstus üks olulisem haru Eesti töötlevas tööstuses, andes ligikaudu 15% Eesti töötleva tööstuse toodangust.

Sigrid Sõrmus
Sisuturundus
Põllumajandus on mõjutatud poliitilistest otsustest

Põllumajandus on Eesti traditsiooniline majandusharu, millele kogu Eesti majandus pikka aega toetunud on. Siiski on Eesti põllumajanduse areng läbi ajaloo mõjutatud olnud just poliitilistest pööretest.

Sigrid Sõrmus
Sisuturundus
Eesti piimandusmuuseumis saab meie piimatootmise ajaloost huvitava ja põhjaliku ülevaate.

Sada aastat on korraga pikk ja lühike aeg. Seda ka Eesti piimanduse ajaloos, kus siiski juba sajand tagasi peeti lugu ühistulisest tööst ning eeldati, et kõik piimaga kokku puutuv on väga puhas.

Anne-Mari Alver
Sisuturundus
Sisuturundus
Eesti metsade kaardid

Eesti metsade tagavara võib saja aasta pärast olla ligikaudu 80 miljoni tihumeetri võrra väiksem kui praegu, näitavad keskkonnaagentuuri metsaosakonna juhtivspetsialisti Enn Pärdi saja aasta lõikes tehtud arvutused.

Kristiina Viiron
Sisuturundus
Sisuturundus
Margus Kümmel, Toomas Härm ja Aivar Pedaspuu

Kuna kõige rohkem erametsaomanikke elab Tallinnas, on ka ühistegevuse võimalusi pealinlastel ja harjumaalastel teistega võrreldes rohkem. Üks variant on liituda Eesti kaugmetsaomanike liiduga.

Merle Rips
Sisuturundus
Sisuturundus
Pea sajandijagu usaldusväärset taimekasvatust

1925. aasta 18. mail ostis aednik Jüri Peeterson Tallinnas Kristiine heinamaadel, täpselt Linnu tee keskpaigas hektari maad, kus kasvatati juurvilju, puuvilju, marju ja lilli. 2000. aastal, kui loodi Kristiine Puukool, võeti Peetersoni Pereaiandi asemel kasutusele ärinimi Kristiine Aiakeskus. See ko...

Sisuturundus
Sisuturundus
Metsatehnika otse Eesti südamest

Järvamaalt Türi vallast Villevere külast leiab metsatehnika müüja ja hooldaja TS-Hydraulicu, kes on teenindanud firmasid üle Eesti ja Euroopa juba alates 2008. aasta aprillist. Vestlesime ettevõtte arengust selle asutaja Tiit Siimussaarega.

Sisuturundus
Sisuturundus
Hillar Nassar

Päidre Puukooli iseloomustab kliendikesksus ja suur valik erinevaid sorte, mis on ka Eesti oludes vastupidavad. Puukooli ajaloost ja pakutavatest taimedest annab ülevaate peremees Hillar Nassar, kes tutvustab ka puukooli tunnuslauset: „Istutades taime, kingid loodusele elu!”

Sisuturundus
Puid kannatab istutada ka viiemeetriselt

„Kui ikka iga juba niikaugel, et pole aega oodata, kuni maase torgatud pajuvits suureks saab, pole muud, kui tulla täiskasvanud puu järele,” naljatab Ignase puukoolis majandav Liina Tiideberg.

Sisuturundus
Sisuturundus
Eesti Erametsaliit – metsaomanike huvide eest seisja

Kui Eesti riik 1991. aastal taasiseseisvus, hakkasid kehtima turumajandusele orienteeritud omandisuhted. Nõukogude võimu natsionaliseeritud maad tagastati nende õigusjärgsetele omanikele ja seeläbi tekkisid erametsaomanikud.

Sisuturundus
Sisuturundus
Metsasertifitseerimine kui võti jätkusuutlikku maailma

Järjest rohkem on kuulda, kuidas üha laienevas linnaühiskonnas kaheldakse, kas metsandus ja kogu metsanduse tarneahel ikka panustab jätkusuutliku keskkonna loomisesse ja hoidmisesse. Metsasertifitseerimine on aga üks võti terves võtmekimbus, mis avab ukse jätkusuutlikku maailma.

Eve Rebane
Mida teha, kui võõras koer ründab?

Koerte rünnakud ei ole haruldane nähtus ja selliseid lugusid on kahjuks palju. Pahatihti lõppevad need väikese koera hukkumisega. Kuidas ohtlikke olukordi ennetada ja kuidas on õige käituda, kui võõras koer ootamatult ründab, räägib lähemalt veterinaararst Tiina Toomet.

Tiina Toomet, Tiina Toometi Loomakliinik
Hunditeadlane Laura Kiiroja: ükski loom ei ründa hoiatamata

Zoosemiootika on põnev valdkond, mis hõlmab loomade hingeelu. Seda maailma tutvustab põnevate seikade varal lähemalt kõrgelennuline Laura Kiiroja, kes on juba aastaid töötanud sotsialiseeritud huntidega, võtnud osa unustamatutest projektidest ja uurinud süvitsi nii koera kui ka hundi hingeelu.

Intervjueeris: Triin Vasli
Valmista oma lemmikule vahva ja käepärane mänguasi!

Üllata oma lemmikut uue ja vahva mänguasjaga! Valmista oma kassile või koerale käepärastest vahenditest üks põnev lelu ja mäng võib alata! Nippe jagab noor käsitööhuviline Karina Pedanik.

Karl-Martin Idol
Laura isa poleks iial uskunud, et Vaprakesest saab nii ilus ja truu sõber, kuid ka kõige raskemal hetkel oli kassi usk inimestesse olemas.

Varjupaikadesse ja rasketesse oludesse satub aastas sadu kasse. Mõni nendest on kas raske iseloomuga või nii halvas seisus, et peale vaadates võib jääda mulje, et lootus on kadunud ja targem oleks kass magama panna. Alati see nii ei ole ja siin on kolme vahva kassi lugu.

Karl-Martin Idol