Maalehe lugeja küsib: Minu tütar abiellus välismaalasega ja neil on ühisvaraleping. Tütar elab juba aastaid Belgias, tal on Eesti kodakondsus, aga tema abikaasal Belgia kodakondsus. Kui tütre ämm suri, jagati sealsete seaduste järgi vara nii mehele kui naisele pooleks. Mina ei soovi, et mu varast po...

Ivo Mahhov

Kas saab tähistada ühe sõna sünnipäeva? Miks mitte. Näiteks „termomeetri“ esimesest teada olevast ilmumisest eestikeelses trükiväljaandes sai augustikuu esimesel nädalal 200 aastat.

Mait Sepp

Tikupoisi taluturg on sel suvel hoo sisse saanud. Turg on avatud pea iga päev hommikust hilise lõunani. Ka laupäeval kella kahe paiku oli restoraniga külgnev turuplats veel elu täis.

Lii Sammler

Maalehe lugeja küsib: Mul on maal asulatest eemal suvekodu koos paari hektari maaga. Nüüd hakkasin maja lähedusse sauna ehitama. Lähimad naabrid, kes elavad umbes 1 km kaugusel, tulid mulle ütlema, et niisama ei saa ma oma õue peale midagi ehitada, pean vallast luba küsima. Kas see on nii? Mida peak...

Uno Feldschmidt

Lõuna poolt tulnud äge madalrõhkkond tõi meile lisaks vihasele äikesele ka südasuvise sooja. Kuid nüüd võtab vahetuse üle lääne poolt jõudev keeris, mis tuleb Botnia lahe äärde ja laieneb üle Eesti. Selle serva mööda lükkab edelavool vihmahooge üle maa.

Taimi Paljak