SPETSIALISTID SOOVITAVAD | Kuidas valida kodule uued aknad? (5)
Õige aken ja uks vähendab küttekulu viiendiku võrra!

Aken on maja juures üks tähtsamaid osi – see lisab hoonele iseloomu, annab valgust ja määrab ka seda, kui suureks paisuvad küttearved. Uute akende valik ei ole peavalu, kui mõelda läbi kõik olulised nüansid.

Helen Külaots

Pikkadel puhkepäevadel peeti igal pool kus vähegi võimalik, jaanilaatu. Neid oli nii suurtes kui väiksemates keskustes – Ahjal, Karksis, Märjamaal, Kallastel, Räpinas ja paljudes muudes kohtades.

Lii Sammler

Maaleht on oma lugejate abiga kokku saanud Eesti suurima ja esinduslikeima jaanitulede nimekirja, et iga Eestimaa inimene leiaks üles just temale sobiva jaanitule ning parimad esinejad aasta oodatuimaks peoks. Muuseas, peod algasid juba 18. juunil!

Maaleht

Tallinna Tehnikaülikooli liginullenergiahoonete uurimisrühma juht professor Jarek Kurnitski ütleb, et kliima soojenemise jätkudes tuleb Eestis kasutusele võtta ka Lõuna-Euroopas hästi tuntud aknaluugid, mis päevaks kinni pannakse.

Argo Ideon
Sisuturundus
Sisuturundus
Moostesse folkima! Sest folk pand käümä!

15–16. juuli tasub suund Moostesse võtta: Eesti rahvamuusikatöötluste festivali Mooste Elohelü on kava on tänavu iseäranis kirev, mõis rahvale valla ja tegutsemist jätkub kogu perele hommikust ööni.

Maalehe lugeja küsib: Mees suri ära, tema esimese ringi pärijateks on kaks täiskasvanud tütart. Neist üks on abielus. Pärandiks on maja maal ja maa ka maja ümber. Ühe tütre abikaasa aga teatas, et kui tema naine saab pärandi ja see saab müüdud ning kahe tütre vahel raha jaotatud, siis peab tema nain...

Ivo Mahhov
Efektne oranž seen kadakal võib olla ohtlik hoopis viljapuudele
LUGEJA KÜSIB | kes või mis mu kadakatel kasvab?

Seene nimi on kadaka näsarooste (Gymnosporangium clavariiforme). Haruldusega tegu pole, kuid ta püüab igas maikuus kadakaomanike pilke ning tekitab aiandus- ning loodusmeedias väikese furoori teeklaasis.

Mari Kartau

Tallinna ja Tartu vahele rajatud Tikupoisi restorani ja selle ümbrust võib juba Tikupoisi keskuseks nimetama hakata. Järjest enam sarnaneb piirkond Poola, Saksa või Austria maanteeäärsete peatuskohtadega.

Lii Sammler

Taluliidu eestvedamisel viiakse juba 29. korda läbi parima talu valimise konkurss. Talupidajaid oodatakse kandideerima kolmes kategoorias: parim tootmistalu, parim alternatiivtalu ning parim noortalunik.

Inga Lill