Hautatud hapukapsas ja jõuluaeg on lahutamatud, mõistagi koos seaprae ja verivorstiga. Kui mõni inimene muul ajal hapukapsast ehk ei söögi, siis jõuluajal pole pääsu.

Eesti Konjunktuuriinstituut

Osa nooremast põlvkonnast on läinud hygge-usku. Sõna hygge tõlgitakse kui õnneliku elu retsepti ja selle sünnimaaks loetakse Taanit.

Lii Sammler

Pole mingi üllatus, et pidev valmistoodete ja töödeldud toidu söömine suurendab nii kehakaalu kui ka mitmete tõbede, sealhulgas südamehaiguste riski. Seetõttu on parem, kui mõni toiduaine kuulub menüüsse vaid minimaalses koguses või üldse mitte.

Maiken Mägi

Kõhunäärme- ehk pankreasevähk on üks surmavamaid vähiliike. Haiguse sümptomid on sellised, mida on kerge ignoreerida – need meenutavad lihtsaid igapäevaseid vaevusi. Seetõttu avastatakse 50–60% pankreasevähi juhtumitest, kui see on juba jõudnud IV staadiumisse.

Hebo Rahman

„Minu naaber korteris alaliselt ei ela ega küta oma korterit, küllap elektri kõrge hinna tõttu. Nii on sel talvel see korter külm ja nõnda mõjutab ka teisi kortereid. Mida saab ühistu teha? Kuidas selline omanik korrale kutsuda?“ – Maalehe lugeja

Urmas Mardi