Mida saab jõululauale Tartu turult?

Kuigi turg ei ole veel pühade kõrghooaja meeleolus, saab sealt juba praegu suurema osa jõululaua kohustuslikest elementidest ära varuda.

Anete Sammler
Sünoptik ennustab: talv on kohal, et jääda!

| NÄDALA PROGNOOS | Tänane päev toob enamasti soojalainel kulgenud novembrile ühe lisaks. Soome jõudnud madalrõhkkond hoiab edelatuule tugevana ja saabunud soojas õhumassis tõuseb temperatuur +4...+8°ni. Ennelõunal tibab vihma, pärastlõunal muutub sadu loode poolt alates tihedamaks.

Taimi Paljak
Kuidas loomad tajuvad maailma?

Lihtne vastus: vähemalt viie meele abil. Meeled lubavad tunnetada mitmesuguseid aistinguid, mis annavadki võimaluse maailma tajuda. Aistinguid võivad ka seguneda, mistõttu ei pruugi tajud alati olla adekvaatsed.

Harri Valdmann
Viimane aeg on maha panna taliküüslauk!

Küüslauk kasvab pea igas aiaga majapidamises, kuid vähesed teavad, et saagi kvaliteet oleneb väga palju sellest, kas see pannakse õigesti maha. Millal seda siis teha?

Marju Reitsak
5 põhjust, miks su kuukinga õienupud varisevad

Iga kuuking a omanik teab, millise põnevusega jälgitakse uue õievarre kasvamist ja loetakse salamisi õienuppe, juba ette kujutades, kuidas õied välja näevad. Ühel hetkel võivad nad ükshaaval varisema hakata, miks?

Marju Reitsak
Turulkäiguga saab ka tervist parandada

Nakkushaiguste aeg toob esile kolm olulist märksõna – need on tervislik toitumine, liikumine ja kontaktidest hoidumine. Turg on neist kolmest peaaegu ideaalne sümbioos.

Eesti Konjunktuuriinstituut
JURIST VASTAB | Millal tohin rannale maakodu ehitada?

Paljud unistavad maakodust ranna ja veekogu vahetus läheduses. Rannaks nimetatakse Läänemere, Peipsi järve, Lämmijärve, Pihkva järve ja Võrtsjärve kaldaid. Rannale ehitiste planeerimise ja ehitusega seotud erireegleid tundmata võib aga teekond eelpoolnimetatud unistuse täitumiseks osutuda pikaks ja ...

Raimo Klesment
Hiigelkomeet läheneb tasa ja targu

Aeg-ajalt võib tavapärasesse taevapilti lisanduda mõni erilist esteetilist naudingut pakkuv külaline – komeet ehk sabatäht.

Laurits Leedjärv