HÜVA NÕU | Kuidas libedatel teedel püsti jääda?

Kui termomeetrinäidud hüppavad üles-alla ehk kord sulatab ja siis külmetab, muutuvad kõnniteed väga libedaks. Põhja-Eesti regionaalhaigla ortopeed dr Nele Juntson annab praktilisi soovitusi, milliseid ettevaatusabinõusid tuleks rakendada, et kukkumisi vältida.

Inga Lill
Minge talve sisse sõnu otsima!

Kevadel oled sa suhu tükkivate sõnade nautimiseks kahtlaselt kergemeelne, suvel südameni sulnis, sügisel aga ülemäära sünge. Paras aeg sõnahange hüpata on seega talv!

SULEV OLL
Sel nädalal tasub toitu varuda

Kuigi hoiatatakse, et esimesel poolaastal tabab meid toidu hinna tohutu tõus, alustavad kaubandusketid aastat suurte allahindlustega. Nii ongi poodide riiulid nagu jõulukuuse kuulid – oranže, punaseid ja kollaseid hinnalipikuid kohtab mitu korda enam kui tavahinda märkivaid valgeid.

Lii Sammler
ENERGIAKULUDE HÜVITAMINE | Kõik peamised küsimused ja vastused üheskoos

Energiahinna tõusu leevendamiseks on riigi poolt välja töötatud kolm meedet: elektri võrgutasu ja gaasi võrgutasu hüvitamine kõigile tarbijatele ning elektri-, gaasi- ja küttearvete osaline tasumine kuni keskmise sissetulekuga leibkondadele. Kõige enam arusaamatusi tekitab viimane. Vastame korduma k...

Marju Reitsak
NIPP | Nii valmistate prae juurde maailma parimad ahjukartulid

Ahjukartulid on jõululaual kindlasti omal kohal. Kuidas neid valmistada selliselt, et kartulid oleksid kuldselt krõbedad ja seest muredad? Ideaalsete ahjukartulite tegemiseks on tegelikult mitmeid eelduseid, aga vaid üks neist on kindel reegel, ilma milleta toit ei õnnestu.

Marju Reitsak
Saturni omapära ei piirdu kaugeltki rõngastega

Kui ilm lubab, tasub jõulutähte otsima minnes pöörata pilk madalale edelataevasse, kus eredast Jupiterist allpool ja paremal särab tagasihoidli­kumalt Saturn, tuntud kui rõngastega planeet. Kuid sellega tema omapära kaugeltki ei piirdu.

Laurits Leedjärv
Haruldased kalifornia kondorid on hakanud järglasi saama ilma vastassoo abita

San Diego loomaaed andis oktoobri lõpus teada, et sealsete kalifornia kondorite (Gymnogyps californianus) geeniuuringu käigus on selgunud erakordselt huvitav fakt. Kaks isaslindu, üks koorunud 2001. aastal ja teine 2009. aastal, on pärit seemnerakuga viljastamata munast. Praeguseks on mõlemad parten...

Tambet Tõnissoo