Tampere on end välja kuulutanud maailma saunapealinnana. Tampere Pispala linnajaos asub Rajaportti saun, mis on Soome vanim avalik siiani töötav saun.

Maaleht avas Eestis esimese saunauudiste veebiportaali (3)
Saunasõpradele on silmamiseks suisa 107 saunalugu ja -tarkust

Sauna-aasta 2023 väärikaks tähistamiseks kogus Maaleht kokku oma viimase kümnendi saunalugude paremad palad ja pani need üheskoos veebi vaatamiseks välja. Loomulikult tuleb lisa!

Rein Sikk
Sauna-aasta lõpuks asub Eestis kogunisti 12 saunapealinna (6)
Saunapealinnas käib karikas külakorda asulas ringi

Pühapäeval, 15. jaanuaril kell 18 ja veidi minuteid peale kuulutas sauna-aasta peakorraldaja, MTÜ Eesti Maaturismi tegevjuht Raili Mengel Kadrina saunas Kadrina Eesti ajaloo ja Eesti sauna-aasta esimeseks saunapealinnaks.

Lauluisa saun jõudis sauna-aasta kalendrisse
Muljekas on kultuslaulu „Vana sann“ originaalkäsikirja avaldamine.

Esimene 2023. aasta kui sauna-aasta meene sai valmis Võru Instituudis, kus pandi kaante vahele hulk saunu, neist vanim aastast 1867.

Rein Sikk
LÖÖ KAASA! Algas sauna-aasta 2023 ideekorje  (3)
Igaühel on võimalus oma sündmusega aastat rikastada!

Õhinapõhine ja vihalehine sauna-aasta 2023 on pühendatud saunale: saunakultuurile, -kombestikule, -toodetele, - ettevõtetele, -kogukondadele ja saunanduse eestvedajatele ning kõigile, kel saun on hinges, kuulutavad korraldajad.

Rein Sikk

Maalehe lugeja küsib: Mul on maal asulatest eemal suvekodu koos paari hektari maaga. Nüüd hakkasin maja lähedusse sauna ehitama. Lähimad naabrid, kes elavad umbes 1 km kaugusel, tulid mulle ütlema, et niisama ei saa ma oma õue peale midagi ehitada, pean vallast luba küsima. Kas see on nii? Mida peak...

Uno Feldschmidt