Paljudes kodudes kasutatakse sauna eesruumi väiksema hooajalise laona, kus hoitakse asju, mis mujale ei mahu, näiteks suusad või tühjad moosipurgid. Eesruumil võib siiski olla palju rohkem kasutusvõimalusi ja selle saab muuta funktsionaalsemaks üsna lihtsalt.

Pedro Castro

Saun on eestlasele armas ja suviste laupäevaõhtute juurde käib ikka mõnus leil. Kerisele kõige paremate kivide valimiseks on mitu võimalust.

Rein Sikk

„Savvusanna sõsarate“ kohta pole ma ühtegi halba sõna kuulnud. Juba siis, kui filmitegijad Sundance'i festivalilt preemiaga koju tulid, oli õhus, et nüüd on küll midagi vägevat ära tehtud. Ongi.

Liis Seljamaa

Tampere on end välja kuulutanud maailma saunapealinnana. Tampere Pispala linnajaos asub Rajaportti saun, mis on Soome vanim avalik siiani töötav saun.

Maaleht avas Eestis esimese saunauudiste veebiportaali (3)
Saunasõpradele on silmamiseks suisa 107 saunalugu ja -tarkust

Sauna-aasta 2023 väärikaks tähistamiseks kogus Maaleht kokku oma viimase kümnendi saunalugude paremad palad ja pani need üheskoos veebi vaatamiseks välja. Loomulikult tuleb lisa!

Rein Sikk
Sauna-aasta lõpuks asub Eestis kogunisti 12 saunapealinna (6)
Saunapealinnas käib karikas külakorda asulas ringi

Pühapäeval, 15. jaanuaril kell 18 ja veidi minuteid peale kuulutas sauna-aasta peakorraldaja, MTÜ Eesti Maaturismi tegevjuht Raili Mengel Kadrina saunas Kadrina Eesti ajaloo ja Eesti sauna-aasta esimeseks saunapealinnaks.