Suve algus tõi mitmeid vahvaid metsarahva üritusi. Kutsevõistlustel Järvseljal selgitati parimad pea kõigil aladel, mis metsas toimetajatele vajalikud. Arboristid panid end proovile kuue riigi mõõduvõtmisel Luua Metsanduskoolis. Noored forvarderioperaatorid võistlesid teleekraanil.

Mari Kartau

Maaomanikele looduskaitseliste piirangute õiglane hüvitamine on olnud vaidlusalune teema juba aastakümneid. Kolmapäeval toimus Toompeal riigikogu ees Eesti Erametsaliidu korraldatud meeleavaldus, millega nõutakse, et riik hüvitaks maaomanikele nende maadele seatud looduskaitselised piirangud õiglase...

Mari Kartau

Kriise on mitmesuguseid. Näiteks sõda on reaalne – kuulid vilisevad, pommid kukuvad, inimesed surevad. Kliimakriis aga on imaginaarne – kuigi alati on juhtunud loodusõnnetusi, siis otsene oht meie kõigi elule on kusagil tulevikus.

Mari Kartau

Samal ajal kui enamus jälgib pingeliselt ettevalmistusi Eurovisiooniks, on olemas vähemus, kes hoiab kätt Euroopa Liidu kliimaeesmärkide pulsil.

Mari Kartau

„Kõik ei hinda istutatud metsi alati ja nende eelised pole nii laialt tuntud kui peaksid,“ ütles FAO metsandusosakonna direktor Zhimin Wu. „Kuid säästvalt majandatud istutatud metsad on võidukas strateegia, mis toob inimkonnale ja planeedile tohutult kasu.“

Mari Kartau