Samal ajal kui enamus jälgib pingeliselt ettevalmistusi Eurovisiooniks, on olemas vähemus, kes hoiab kätt Euroopa Liidu kliimaeesmärkide pulsil.

Mari Kartau

„Kõik ei hinda istutatud metsi alati ja nende eelised pole nii laialt tuntud kui peaksid,“ ütles FAO metsandusosakonna direktor Zhimin Wu. „Kuid säästvalt majandatud istutatud metsad on võidukas strateegia, mis toob inimkonnale ja planeedile tohutult kasu.“

Mari Kartau

RMK on soode seisundi parandamisega tegelenud juba 13 aastat. Kuivenduskraavid suletakse, et vesi tõuseks maapinna lähedale ega liiguks soost kiiresti ära. Enamasti tuleb alalt puud ära raiuda või surevad need liigniiskuse tõttu ise.

Mari Kartau

Riigimetsa raiemaht hakkab vähenema, kuid mitte järsult. Plaanid tehakse nagu ikka kooskõlas pikaajaliste prognoosidega ja edaspidi on kavas mõelda saja aasta peale ette, et nii looduskaitsjad kui ettevõtjad saaks plaane teha.

Mari Kartau

Hakkame lõpetama! Just sellise sõnumi annavad metsasektorile viimase aja kohtulahendid. Keskkonnaaktiviste võib õnnitleda töövõidu puhul – Eesti majanduse alustala ja oma olemuselt kõige keskkonnasõbralikum tootmisvaldkond on kadumas.

Mari Kartau