„Põlvkondade vahetus ei käi nii, et istute köögilaua taha maha ja isa ütleb: noh poiss, võta üle ja ma homme tulen vaatan, kuidas sul läheb,“ tõi aasta põllumehe konverentsil välja Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) juht Meelis Annus.

Lii Sammler

Tänavuse konkursi võitja – Aasta põllumees 2022 selgub aasta põllumehe konverentsil, mis peetakse 25. oktoobril Tallinnas. Maalehe veebis saavad kõik valida aga Rahvapõllumehe, hääletades oma lemmiku poolt

Maaleht

Noortalunike juht Priidu Veersalu kasvatab Lahemaa rahvuspargis lambaid, seisab lambakasvatajate ja väiketalunike õiguste eest ning innustab noori vanemate talutööd jätkama.

Silja Lättemäe

Šotimaa farmides töötanud Kalle Adler juhib nüüd šotlasest põllumehele kuuluvat Abaja farmi, edendades võõrsilt saadud teadmistega nii teravilja- kui lihaveisekasvatust.

Silja Lättemäe

Setomaa elu tuntud eestvedaja Margus Timmo kasvatab Härmä külas mahedalt musti sõstraid ning on koondanud piirkonna sõstrakasvatajad tulundusühistusse Seto Aiad, et ühiselt turustada ja marjakasvatust edendada ekspordini välja.

Silja Lättemäe

Margus Klais on Elva valda Rämsi külla rajanud kaasaegse teraviljakeskuse, kasvatab põldudel teravilja, rapsi ja maasikaid ning energiat ettevõtmistesse saab oma päikesepargist.

Silja Lättemäe

Tahame jõuda selleni, et Eesti toit oleks hinnatud ja et maal oleks hea elada. Hinnatud on meie toit siis, kui see on kvaliteetne, usaldusväärne, ohutu, täisväärtuslik, hoiab aus traditsioone, väärtustab tootjat ning arvestab keskkonna ja ökoloogiliste piiridega.

Marko Gorban

Maaleht ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda korraldavad juba 19. aastat konkurssi “ Aasta Põllumees ”, millega tunnustatakse inimesi, tänu kellele jõuab meie lauale igapäevane kodumaine toit. Soovime esile tõsta uuendusmeelseid, keskkonnateadlikke ja edasipürgivaid põllumehi.