Marko Gorban: põllumehele jääb keskne roll toidulaua katmisel

Tahame jõuda selleni, et Eesti toit oleks hinnatud ja et maal oleks hea elada. Hinnatud on meie toit siis, kui see on kvaliteetne, usaldusväärne, ohutu, täisväärtuslik, hoiab aus traditsioone, väärtustab tootjat ning arvestab keskkonna ja ökoloogiliste piiridega.

Marko Gorban
Teie ees on konkursi Aasta Põllumees 2019 kõik kandidaadid

Maaleht ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda korraldavad juba 19. aastat konkurssi “ Aasta Põllumees ”, millega tunnustatakse inimesi, tänu kellele jõuab meie lauale igapäevane kodumaine toit. Soovime esile tõsta uuendusmeelseid, keskkonnateadlikke ja edasipürgivaid põllumehi.

Konkurss AASTA PÕLLUMEES | Mart Kullamaa leiutas muheda mee

Mart Kullamaa rajas koos mõttekaaslastega osaühingu Muhe Mesi, kus mesilaste korjealad on Pandivere kõrgustiku liigirikkas looduses ja meesõpradele vurritatakse igal aastal Ebavere tootmiskeskuses umbes 30 tonni mett.

Silja Lättemäe
Võitja selgitab “Aasta põllumehe” žürii

Traditsiooniliselt külastab konkursi ”Aasta põllumees” žürii kõiki esitatud kandidaate ja tutvub nende tegemistega kohapeal, enne kui tähtis otsus langetatakse.

Silja Lättemäe
Hääleta, kellest võiks saada rahvapõllumees 2018!

Tänavuse konkursi võitja – aasta põllumees 2018 – selgub konverentsil “Aasta põllumees”, mis peetakse 23. oktoobril Riigikogu konverentsisaalis. Maalehe veebis aga saavad kõik valida rahvapõllumehe.

Silja Lättemäe