AASTA PÕLLUMEES Õde-venda Triinu ja Lauri Kõressaar on Valgamaale Koorkülla kunagisele Tõntso talukohale rajanud kaasaegse laudakompleksi, kus majandavad ligi 600pealise piimakarjaga ja järgivad Taani konsulentide nõuandeid.

Silja Lättemäe

„Põlvkondade vahetus ei käi nii, et istute köögilaua taha maha ja isa ütleb: noh poiss, võta üle ja ma homme tulen vaatan, kuidas sul läheb,“ tõi aasta põllumehe konverentsil välja Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) juht Meelis Annus.

Lii Sammler

Noortalunike juht Priidu Veersalu kasvatab Lahemaa rahvuspargis lambaid, seisab lambakasvatajate ja väiketalunike õiguste eest ning innustab noori vanemate talutööd jätkama.

Silja Lättemäe

Šotimaa farmides töötanud Kalle Adler juhib nüüd šotlasest põllumehele kuuluvat Abaja farmi, edendades võõrsilt saadud teadmistega nii teravilja- kui lihaveisekasvatust.

Silja Lättemäe

Setomaa elu tuntud eestvedaja Margus Timmo kasvatab Härmä külas mahedalt musti sõstraid ning on koondanud piirkonna sõstrakasvatajad tulundusühistusse Seto Aiad, et ühiselt turustada ja marjakasvatust edendada ekspordini välja.

Silja Lättemäe